W kawiarnianym stylu

P1080699

Nie ma, absolutnie nie ma, nic lepszego niż zacząć dzień pyszną kawą na świeżym powietrzu. Jeżeli dodatkowo można celebrować ten swój mały rytuał w miłym towarzystwie, wymieniając spostrzeżenia i uwagi na temat naszych dzieci i wszystkiego, co tylko nawinie się między jednym a drugim łykiem kawy, chce się krzyczeć – chwilo trwaj! Kawa pita w domu to jedno, a ta z koleżanką, przy plotach – to cały rytuał, z którego rzecz jasna nie można zrezygnować.

P1080708

Odkąd przy moich kawach o poranku mam dodatkowe towarzystwo naszej Gai, pozornie niewinne wyjście na kawę przeradza się w całą wyprawę, nierzadko wspomaganą dużą przeprawą logistyczną. Miejsca przyuliczne, te z tłumami turystów przechodzącymi opodal, z dużą ilością piesków, kotków i innych bodźców zdolnych porwać Twoje dziecko hen, hen daleko, są poza zasięgiem, jakkolwiek piękne by nie były. O tym myśli z pewnością każdy rodzic, który nad bieganie za pociechą we wszystkie strony świata, przedkłada leniwie pitą kawę. raz na jakiś czas zerkając co tym razem podniosło z ziemi moje dziecko.

My znalazłyśmy miejsce idealne! Ciche, spokojne i z jednym psem. Café Des Arts w Annecy polecam odwiedzić wszystkim, którzy cenią sobie klimat krakowskich kawiarenek, nie tych przy rynku, wśród tłumu turystów, a raczej tych cichych, kameralnych, ukrytych gdzieś w dziedzińcach kamienic. A kawa? Cóż… jak wspomniałam kawa to święty rytuał. Czasem człowiek ma ochotę na etiopską kawę parzoną w Chemex’ie, a czasem… na odrobinę spokoju, który smakuje wybornie.

A skoro kawa, to koniecznie Gai granatowy lniany kombinezon, który na poniższych zdjęciach prezentuje ciut więcej detali. Dekoracyjna delikatna koronka, czy nieregularne falbanki podłożone z jednej strony, a z drugiej wykończone overlockiem przy użyciu jednej igły i bardzo wąskiego ściegu, którym wykończyłybyście delikatną serwetkę. Ciekawe i przede wszytki bardzo proste rozwiązanie podpatrzone tutaj.

P1080699P1080698 P1080709 P1080710P1080711

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram

Comments

comments

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial