Kombinacje alpejskie

P1080552

Tak, mieszkamy w Alpach (choć jeszcze tylko przez chwilę). Nie, nie będzie o narciarstwie alpejskim i slalomie. Będzie o kombinowaniu… 

Co miesiąc przeglądam namiętnie kolejne magazyny poświęcone szyciu w poszukiwaniu jakichś odkrywczych wykrojów dla małych dzieciaków. Jest tego sporo, i owszem, choć przeglądając propozycje dla malców w rozmiarze naszej Gai, czułam często lekki niedosyt. Podejmowałam różne próby aby wyjść z tego niewygodnego impasu. Odejmowanie zapasu na szwy, jakieś dziwne kalkulacje, ostatecznie i tak zawsze kończyło się tym, że „aaa… przecież urośnie”, tak jak było w przypadku tej sukienki .

FotorCreated

Bywa jednak i tak, że pokusa uszycia czegoś na już, na teraz, jest tak silna, że nie ma mowy o jakimkolwiek czekaniu na to aż dziecko podrośnie. W przypadku białej bawełnianej bluzki było bardzo podobnie. Co w tedy? Nie pozostaje nic innego jak tylko kombinować! W wydaniu Burda moda dla dzieci 2/2014 jest kilka ciekawych wykrojów sukienek, z których (przy odrobinie fantazji) z każdej można stworzyć piękną małą bluzeczkę. Pomysł na rękawki zaczerpnęłam stąd. Proste? Pewnie, że tak. Na lato nie ma nic lepszego na letnie upały niż cienka bawełna z dodatkiem koronki.
FotorCreated2FotorCreated1

 

Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram

Comments

comments

Dodaj komentarz

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial